Drupal 7.5 yardım videosu sayfası "Yönetici Girişi" başlıklı videodan yararlanarak giriş işlemini yapabilirsiniz.
https://useraccount.metu.edu.tr/ adresinden web kullanıcı kodu ve şifre bilginizle giriş yapmayı deneyiniz. Giriş sağlanamıyorsa "Şifrenizi mi unuttunuz?" linki aracılığıyla şifrenizi yenileyiniz. Şifre yenileme işlemi esnasında sorun yaşıyorsanız hot-line (Bilişim Destek Sistemi) ile iletişime geçiniz. Yenilemiş olduğunuz şifre ve kullanıcı kodu ile yönetici paneline giriş yapmayı tekrar deneyiniz. useraccount.metu.edu.tr'den giriş yapabiliyor fakat birim web sayfanızdan aynı bilgilerle giriş yapamıyorsanız iletişim formu ile yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Kotonız dolmuş olabilir. Hot-line ile (Bilişim Destek Sistemi) görüşerek web kullanıcı kodunuzu iletip kota durumunuzu öğrenebilirsiniz. Kota probleminiz yok ve hala dosya yükleme sorunu yaşıyorsanız iletişim formu ile yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Merkezi içerik yönetim sisteminde ODTÜ'nün kurumsal kimlik çalışmasına uygun şekilde hazırlanmış olan tema kullanılır. Bölüm ve birim web sayfalarının ortak bir dile sahip olabilmesi için üst (bağlantılar, arama çubuğu, logo, birim adı) ve alt alanların (adres çubuğu) görsel değişikliğine izin verilmez. Yapısal olarak değişik yapmanız mümkündür (bağlantı linkleri, sosyal ağ linkleri, birim adı, adres çubuğu içeriği değişiklik gösterebilir).
Kurumsal Kimlik Kurallarına göre, birimlerin logolarının olmasına izin verilmemektedir. Ancak bu tür bir logoya hazırlamış olduğunuz içeriklerde yer verebilirsiniz.
MİYS ile oluşturulan web sayfanız, duyarlı tasarım (responsive design) ilkelerine uygun olarak hazırlanmıştır. Mobil ve tablet cihazlardan da kullanımı kolay ve okunaklı bir arayüze erişim mümkündür.
Drupal içerik yönetim sistemi altyapısı ve Drupal Bootstrap 3 teması kullanılarak hazırlanmıştır. Bootstrap CSS ve JavaScript kütüphaneleri temaya eklenmiştir. HTML ve CSS bilginiz varsa ekli olan kütüphanelerin özelliklerini web sayfanızın içerik editörü yardımıyla kullanabilirsiniz.
Evet kullanılabilir. http://designworks.cc.metu.edu.tr/style/ adresinden hazırlanan şablonun HTML ve CSS kodlarına erişilebilirsiniz.

Hot-line iletişim bilgisi: hot-line[at]metu.edu.tr / 210 3355


Son Güncelleme:
04/06/2018 - 14:51